Sadece Lazer Epilasyon

 • Sadece Lazer Epilasyon
  uygulanan 5 Şube!
 • Pazar hariç her gün
  09:00-21:00 açığız
 • Dijital spektrofotometre
  ile cilt analizi
 • Epiderm Lazer Epilasyon - Sık Sorulan Sorular Bölüm 1


 • Lazer Epilasyon sağlık açısından zarar verebilir mi?
  Hayır. Çünkü Lazer non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Epilasyonda kullanılan tüm lazer tipleri yalnızca kıl foliküllerini hedefler.

 • Lazer Epilasyon sonrası nelere dikkat etmeliyim?
  Normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk gün çok sıcak olmayan ılık bir duş alınabilir. Lazer epilasyon uygulanan bölge yüz ise; kış dahil olmak üzere yüksek koruma faktörlü ürün kullanılması tavsiye edilir. Lazer epilasyon sonrası oluşabilecek cilt kızarıklığı ve ufak izler kısa bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Gerekli görülürse medikal kremler kullanılır.

 • Neden sadece 3.seanstan sonra ve kısmı bir indirim yapılıyor?
  Tüm bölgelerde 3. lazer epilasyon seansından sonra %10 indirim uyguluyoruz. Bu esasında sizleri memnun etmek amacı ile yapılan özel bir indirim. Biz kıl yoğunluğu azalsa dahi tüm bölgeyi yaklaşık aynı sayıda atış ile taramak durumundayız; kıllara teker teker atış yapmıyoruz, her atışta 1,5 cm. çaplı bir daire şeklinde cilt bölgesi etkileniyor.

 • Lazer Epilasyonda neden yüz bölgesi en sorunlu bölgedir?
  Lazer epilasyonda yüz bölgesi vücuttan ayrı olarak değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Tedaviye başlama kararı düşünülerek verilmelidir.

  Yüz tüyleri vücut tüylerine göre daha ince ve açık renklidir. Çok koyu renkli ve kalın olsalar da birkaç seans içinde incelecekleri için devam eden seanslarda tedavi zorlaşacaktır. Koyu renkli ve kalın olmayan kıllar ısıyı iyi iletemeyecekleri için kıl kökü de fazla ısınmayacaktır. Bu da kıl köklerinde yeterince harabiyet oluşturmaz. Çok siyah ve kalın kılların birkaç seansta bir kısmı biterken bir kısmı incelecek şekilde etkilenir.

  Bunu ardından kıl kökleri pes edene kadar tedavi devam edecektir. Bu durum en az 10 seans sürer, bu sayının üzerine çıkma olasılığı çok yüksektir.Yüz bölgesi için seans sayısının fazla olması ve kısa aralıklarla olmasının sebebi kıl folikül sayısının diğer vücut bölgelerine göre fazla olması ve yüz bölgesinde hormonların kısa sürede etkili olmasıdır. Seans aralığı 1–1,5 ay arasında değişir. Vücutta olduğu gibi uygulama sonrası kızarıklık, kıl köklerinde hafif şişme olabilir, fakat geçicidir. Tedavi sırasında özellikle yüz temiz olmalı, makyaj, parfüm, krem ve benzeri maddeler temizlenmelidir.

 • Lazer Epilasyon tedavisinin risk ve komplikasyonları
  Lazer tedavisi boyunca cilt rengi ne kadar açık olursa komplikasyon o kadar az olacaktır. Koyu renkli cilt tiplerinde birim alandaki melanin maddesi oranı daha yüksek olduğu için uygulanan enerjinin çoğu ciltteki melanin maddesi tarafından da emilecektir. Bu eneji sonucu oluşan yüksek ısı cilt yanıklarına neden olabilir.

  Bu yanıklar sonrası hiperpigmentasyon (cilt renginin koyulaşması), hipopigmentasyon (cilt renginin açılması) denen ciltteki renk değişimleri izlenebilir. Bunların hemen hepsi geçici olup doktorumuz tarafından takip edilecekdir. Yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı lazer tedavisi sırasında güneşlenme, solariuma girme gibi cildi koyulaştırmaya yönelik uygulamalar tavsiye edilmez.

  Cilt ne kadar açık renkli olursa komplikasyon riski o derece az olacaktır. Unutulmaması gereken, lazer tedavisi sonucu oluşabilecek bu gibi renk değişimleri tedavi edilebilirse de kendiliğinden de iyileşebilecek niteliktedir.

 • Dikkat

  Sağlık Bakanlığı Güzellik salonlarında doktor çalıştırılmasını ve lazer epilasyon cihazı bulundurulmasını kesinlikle yasaklanmıştır. Salonlardaki kalıcı sonuç vermeyen, modern ağda tabir edilen ucuz IPL cihazları yanıltıcı olarak lazer diye tanıtılabilmektedir..!
 • Hasta Yorumları

  Epiderm'de lazerli epilasyon yaptıranların lazer epilasyon yorumlarını okumak için tıklayınız
 • Epiderm Ekibi

  Epiderm'de 3 Dermatoloji Uzmanı ve 1 Plastik Cerrahi Uzmanı doktor tam gün lazerle epilasyon için görev yapmaktadır.
 • Epilasyon Uygulamaları ve Bilimsel Gerçekler

  Bilimsel ve tıbbi gerçeklere göre etik lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır; ticari amaç ile gerçekleşemeyecek sonuçlar vaat edilmemeli, kıl ve cilt yapısı analiz edilmeli, sözde garantiler (bitme, kesin sonuç vb.) ile hastalar lazer epilasyon konusunda yanıltılmamalıdır.

  Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 lazer epilasyon seansı gerekecektir. Lazer Epilasyon seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.

  Alexandrite lazer 'in sağladığı enerji ile kıl kökü yapısının imha edilmesi ve tekrar kıl üretememesi amaçlanmaktadır. Etkin dozlarda uygulama yapılmalı, düşük lazer epilasyon dozları uygulanarak seans sayısının arttırılması gibi ticari yaklaşımlarda bulunulmamalıdır; aksi taktirde kıllar incelir, lazerden daha az etkilenir hale gelir ve gereken seans sayısı artar.
 • Sık Sorularn Sorular

  Lazer Epilasyon hakkında tüm merak ettikleriniz ve sık sorulan sorular
  SSS 1 - SSS 2 - SSS 3
 • İletişim

  Kadıoğlu Sağlık Hizmetleri üst yönetimine yonetim@kadioglusaglik.com adresine mail atarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz; genellikle bir saat içinde, en fazla 12 saatte sitemizde epilasyon konusunda bulamadığınız bilgiler verilecek, tüm öneri ve şikayet mailleriniz cevaplandırılacaktır.